Badania hormonalne w podejrzeniu wczesnej menopauzy

Witam. Mam 36 lat i zauważyłam u siebie wiele objawów premenopauzy. Wiem, że to wcześnie, ale mam kilka kobiet w rodzinie, które również tak szybko przekwitały. Chciałabym zrobić badanie hormonów, które potwierdzą lub nie ten okres. Dlatego proszę o podanie jakie hormony powinnam zbadać i w jakim dniu cyklu aby były wiarygodne. Pozdrawiam. Ania.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać oznaczenie hormonów: folitropowego, lutropowego, estradiolu, hormonu antymullerowskiego w zasadzie najlepiej po krwawieniu miesiączkowym i wraz z wyniakami udać się do lekarza ginekologa.