Kiedy najlepiej zrobić badania hormonalne po odstawieniu tabletek?

Witam. Zacznę może od tego, że jestem właśnie na 5 opakowaniu tabletek. Biorę je z powodu pco. Postanowiłam po tym opakowaniu je odstawić, aby zrobić badania hormonalne. Lekarz zalecił mi zrobić te badania (estradiol, prolaktyna, testosteron, progesteron) w 22 dniu cyklu zaraz po odstawieniu pigułek, tj. licząc 22 od rozpoczęcia krwawienia z odstawienia Nie wiem jednak, czy to czasem nie za wcześnie. Chociaż lekarz twierdził, że wtedy już w moim organizmie nie będzie żadnych hormonów, mimo to martwię się, że te wyniki nie będą wiarygodne. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli Pani lekarz zalecił Pani badanie w określonym terminie, to proszę je wykonać. To on bardziej zna się na medycynie niż Pani - inaczej przecież nie przyszłaby Pani do niego. Po zaprzestaniu zażywania pigułek poziom tych sztucznych hormonów  spada bardzo szybko - o dużym spadku świadczy właśnie krwawienie z odstawienia! Jeśli nie ma Pani zaufania do swojego lekarza, to powinna Pani go zmienić na takiego, któremu Pani zaufa. Bez zaufania kontakt pacjenta z lekarzem nie ma sensu!

Pozdrawiam!