Podejrzenie PCOS a badania hormonalne podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

4 lata temu, po badaniach w szpitalu, podejrzewano u mnie PCO. Chciałabym wykonać badania krwi w celu potwierdzenia tej diagnozy. Zażywam tabletki antykoncepcyjne. Czy możliwe jest wykonanie badań krwi w celu oznaczenia poziomów: FSH, LH, testosteronu, progesteronu, prolaktyny, które dałyby wiarygodny wynik podczas zażywania pigułek? Czy powinnam jednak zaprzestać zażywania pigułek przez jakiś okres poprzedzający badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć a ocenę zostawić ginekologowi prowadzacego leczenie.