Badania hormonów tarczycy a planowanie ciąży

Dzień dobry, w 4dc wykonałam badanie FSH-9,29 (3,5-12,5) LH - 5,77 (2,4-12,6) Jak mam interpretować te badania? Czy mam obniżoną rezerwę jajników? Od 4 miesięcy staram się z mężem o dziecko. Bardzo dziękuję za odpowiedz. Cykle mam od 26-29 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom FSH może wskazywać na obniżoną rezerwę jajnikową. By to jednak potwierdzić, konieczne jest jeszcze określenie poziomu estradiolu, ew. AMH. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.