Badania kontrolne po leczeniu żylaków metodą SVS

Witam Zamierzam poddac sie leczeniu zylakow metoda SVS parą wodną. Poniewaz do najblizszej takiej placowki mam bardzo daleko tnz ok 600 km , pytanie. Ile po zabiegu musze zostac w poblizu i czy kontrol musi sie odbywac w tej placówce? czy moze byc w tym miescie w ktorym mieszkam ? Serdecznie dziekuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wizyta kontrolna planowana jest zazwyczaj 5-10 dni po zabiegu, miesiąc po zabiegu zalecana jest konsultacja, następnie raz w roku ocenia się efekt za pomocą USG doppler. Jeśli chciałaby Pani udać się na wizytę kontrolną w swoim mieście, powinna Pani znaleźć specjalistę, który będzie umiał ocenić efekty po zabiegu.
Pozdrawiam