Problem z nawracającymi żylakami u 32-latki

jestem 12 lat po usunieciu zylakow pojawily sie znow w innych miejscach bylam u naczyniowca mialam robione usgzyl i stwierdzil zw powinnam poddac sie znowusunieciu sa bardzo brzydkiemam duze zrosty i ze operacja nie byla dobrze wykonana czynic mi nie grozi gdy sie znow poddam zabiegowi lasoterapi

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Niestety żylaki są chorobą uwarunkowaną genetycznie i nawet po prawidłowo wykonanym zabiegu laserowym z potwierdzonym prawidłowym zamknięciu wszystkich niewydolnych naczyń w badaniach kontrolnych po 10 latach stwierdza się nawroty u 2-5% pacjentów. Laserowy zabieg żylaków nawrotowych jest wykonywany bardzo często, w niektórych ośrodkach jest praktycznie codziennością, dlatego spokojnie, są to bardzo bezpieczne procedury.
Pozdrawiam
Jan Bujok