Nie ma w tym zakresie jednoznacznej odpowiedzi i nie udzielę jej bez szczegółowego badania pacjenta, dokładnej oceny układu żylnego w badaniu USG Doppler. W przypadku tych dwóch technik operacyjnych każde ma odpowiednie wskazania i przeciwwskazania. I oczywiście podstawowe pytanie czy chodzi o leczenie laserem zmian drobnych żylnych przez skórę czy wewnątrznaczyniowio. Proszę uszczegółowić pytanie.

Lek. Jan Bujok Chirurgia
60 poziom zaufania
Witam
Wielokrotnie porównywano obie metody i przy prawidłowym wykonaniu zarówno jednej jak i drugiej wyniki leczenia i częstość nawrotów żylaków jest porównywalna, zatem skuteczność leczenia jest podobna. Przewagą metody laserowej jest: