Jakim zabiegiem można poprawić działanie zastawek w żyle podkolanowej?

Witam mam takie pytanie, czy istnieje jakiś zabieg, by poprawić działanie zastawek w żyle podkolanowej?? Mam tam resztkowe zmiany pozakrzepowe i wyraźną falę zwrotną,co jest przyczyną obrzęków limfatycznych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Ew konsultacja lekarza chirurga naczyniowego mogłaby coś wnieść w proces leczniczy

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Obecnie nie ma dostępnej skutecznej metody zabiegowego leczenia niewydolności żył głębokich po zakrzepicy. Stale w fazie badań jest leczenie polegające na implantacji sztucznej zastawki do żyły głębokiej, niektóre ośrodki wykonują także takie zabiegi z wykożystaniem autograftów (zastawka z tkanek pacjenta). Jedyną skuteczną metodą leczenia niewydolności żylnej po zakrzepicy dostępną obecnie na rynku jest kompresoterapia (stosowanie wyrobów uciskowych jak podkolanówki)
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl