Czy lek Veno Blocker jest skuteczny na pajączki na nogach?

Witam serdecznie. mam 35 lat i problemy z pajaczkami na nogach oraz pojawiajacymi sie juz dosc widocznymi zylakami, w zwiazku z tym chcialam zapytac czy przeparat Veno Blocker jast naprawde tak skuteczny jak jest w opisie, probowalam juz roznych produktow tego typu i efektu ne ma, a wolalabym uniknac operacji. Dziekuje serdecznie. Danuta.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Niestety nie ma na rynku skutecznego preparatu w postaci maści zarówno na pajączki jak i na widoczne żylaki. Wielokrotnie spotykam się z takimi pytaniami podczas wizyt w poradni flebologicznej, w żadnej pracy naukowej nie udowodniono skuteczności leczenia farmakologicznego niewydolności żylnej objawiającej się pajączkami, teleangiektazjami i żylakowato poszerzonymi naczyniami. Jedynym udowodnionym, potwierdzonym naukowo, skutecznym działaniem, które hamuje dalszy postęp niewydolności żylnej jest codzienne stosowanie kompresoterapii w postaci specjalistycznych pończoch lub podkolanówek. Zapraszam do pradni flebologicznej, ponieważ nie wszystkie żylaki wymagają leczenia operacyjnego, nowoczesne metody leczenia umożliwiają usunięcie żylaków czy pajączków bez wykonywania nacięć na skórze czy pozostawiania blizn po zabiegu.

Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl