Kiedy mogą odnowić się żylaki?

Czy po zabiegu moga sie odnowic zylaki jezeli tak to w jakim czasie i na xo trzeba zwrucic szczegolna uwage

Dzień dobry,
Zjawisko żylaków nawrotowych istnieje i jest częstym problemem z którym borykają się pacjenci. Oczywiście czas i charakter nawrotu jest zmienny i trudno jednoznacznie określić czy i kiedy nastąpi. Może to być kilka lat, ale zdarzają się nawet nawroty poniżej roku od zabiegu. Wpływ na to mają zarówno czynniki po stronie lekarza (rodzaj wykonywanego zabiegu, jego staranne zaplanowanie i wykonanie) jak i po stronie pacjenta (m.in. stosowanie się do zaleceń, predyspozycje genetyczne, masa ciała, rodzaj wykonywanej pracy). Po zabiegu trzeba zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie zaleceń oraz regularną kontrolę, głównie w formie USG układu żylnego jak i zwracać uwagę na pierwsze oznaki nawrotów.

Z wyrazami szacunku,
lek. Maciej Antkiewicz

Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział w Warszawie Al. Jerozolimskie 56C I tel. +48 22 26 60 876 I mail: warszawa@arsestetica.pl
Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl