Badania krwi - ustalenie diety

Witam. Gdzie można wykonać badania krwi, na podstawie których ustala się indywidualną dietę???? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie istnieje zestaw określonych badań, na podstawie których ustalana byłaby indywidualnie dieta, chociaż pojawiają się pseudonaukowe doniesienia propagujące określone diety- jak choćby diety zgodne z grupą krwi. Nie mają one jednak medycznego uzasadnienia, dlatego też nie są zalecane przez lekarzy.

Oczywiście w pewnych chorobach konieczne jest przestrzeganie odpowiednich zasad żywieniowych - inna będzie dieta osoby z cukrzycą,  z dną moczanową, chorobami nerek, a jeszcze inna alergika. Dieta zdrowych osób powinna być urozmaicona, oparta o piramidę żywieniową.

Pozdrawiam.