Badania, które należy wykonać przed decyzją o szczepieniu na ospę i różyczkę

Witam. W ciągu najbliższego roku planuję ciążę. Nie przebyłam do tej pory żadnej choroby zakaźnej wieku dziecięcego. Chciałabym zaszczepić się przeciwko ospie i różyczce. Jak nazywają się badania, które powinnam wykonać przed decyzją o szczepieniu (w celu upewnienia się czy nie jestem na nie odporna). Pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Nie ma takich Badań. Nawet pomimo niewykrycia przeciwciał może być Pani odporna. Jeśli nie była Pani szczepiona powinna to Pani zrobić.

Pozdrawiam.