Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są przeciwskazania do szczepienia przeciwko różyczce?

Witam, planuję ciążę, jednak z przeprowadzonych badań okazuje się, że powinnam zaszczepić się przeciwko różyczce. Niestety, w żadnej aptece nie mogę znaleźć szczepionki pojedynczej, są tylko szczepionki skojarzone (odra, świnka, różyczka). Wiem, że np. na odrę byłam szczepiona w dzieciństwie. Czy w związku z brakiem szczepionki pojedynczej, nie ma przeciwskazań, abym zaszczepiła się szczepionką skojarzoną? Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Nie ma przeciwskazań aby zaszczepiła się Pani szczepionką skojarzoną  (w Polsce nie jest dostępna szczepionka monowalentna przeciwko różyczce). Należy pamiętać, aby nie zajść w ciążę w okresie do 3 miesięcy po szczepieniu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy