Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania na toksoplazmozę a powtórzenie ich

Witam. Mam pytanie odnośnie wyników badań: toxoplasma godni IgG -ilościowo (ICD9:X43) Wynik ujemny 0,1 IU/ml niereaktywny (-): <3 reaktywny (+): >=3 Toxoplasma hindi IgM - jakościowo (ICD:X45) Index 0,213 niereaktywny (-): < 0,8 wątpliwy: 0,8 - 1,0 reaktywny (+): >= 1,0 Czy te wyniki beda musiały byc powtórzone ? Czy przebylam wczesniej Toxoplasme? Czy mam sie czymś martwić? Z góry dziekuje za odp.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Z wyników wynika, że nie miała Pani w przeszłości styczności z pasożytem toksoplazmozy. Jeśli jest Pani w ciąży badania oczywiście powinny zostać powtórzone w każdym trymestrze, by sprawdzić czy nie doszło do zarażenia w trakcie ciąży. Jeśli nie jest Pani w ciąży, nie ma wskazań do powtórnego oznaczania miana przeciwciał przeciwko toxoplasma gondi.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy