Badania na toksoplazmozę w 13. tygodniu ciąży

Jestem w 13. tygodniu ciąży, do dnia dzisiejszego nie odczuwałam żadnych problemów związanych z ciążą. Przez 5 tygodni zażywałam duphaston. Ostatnio zrobiłam wyniku na toksoplazmozę-IgG 334,9 a IgM 2,160. Czy mam powody do dużego niepokoju? Czy powinnam obawiać się o dziecko? Jak wygląda leczenie toksoplazmozy? Bardzo dziękują za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem proszę zgłosić się do lekarza kierującego na badanie. Wynik świadczy o infekcji przed ciążą, w związku z czym leczenie nie jest konieczne i nie należy obawiać się nowej infekcji w trakcie ciąży.