Badanie w kierunku toksoplazmozy w 15 tygodniu ciąży

Dzień dobry! Jestem w 15 tygodniu ciąży i zrobiłam badanie krwi na toksoplazmozę. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku: IgG 9,1 Reactive dodatni >=3; IgM 0,37 Nonreactive Index. Wizytę u lekarza prowadzącego ciążę mam za tydzień i chciałabym się dowiedzieć wcześniej, czy takie wyniki mogą być niebezpieczne dla płodu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie ma Pani powodu do obaw. Niskie miano przeciwciał IgM w podanym badaniu wyklucza możliwość czynnej infekcji toksoplazmatycznej (stanowiącej zagrożenie dla płodu). Podwyższony poziom przeciwciał klasy IgG świadczy o przebytej przez Panią toksoplazmozie w przeszłości i wytworzeniu odporności na ten patogen (chroni Panią i dziecko przed kolejnym zakażeniem).