Dodatnie IgG i niskie IgM w badaniu toksoplazmozy

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciąży. Moje wyniki na toksoplazmozę sprzed 2 tygodni są następujące: IgG 39.4(+), IgM < 3.0. Czy jest to zakażenie przebyte, czy jestem w trakcie inwazji pasożyta? Co to oznacza dla płodu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oznacza to, że miała Pani w przeszłość kontakt z toksoplazmozą - świadczą o tym dodatnie przeciwciała w klasie IgG. Aktualnie nie ma inwazji pasożyta - niskie miano IgM.