Badania poziomu TSH, przybranie na wadze, wypadanie włosów i ciągłe zmęczenie

witam, zrobilam badania tsh wynik 3,46 norma 3,0. po miesiacu powtorzylam badania- 2,98. ft3 ft4 w normie. wg lekarza ginekologa choruje na PCOS. 21 miesiecy temu urodzilam dziecko. po porodzie schudlam sama z siebie 32kg. niestety po kilku miesiacach wszystko wrocilo w tym momencie waze 93kg przy 168cm. wtedy tez zaczely sie dziwne objawy: wypadanie brwi rzes wlosow, ciagle zmeczenie i uczucie zimna. mam stany depresyjne i ogolna niechec do zycia. czuje sie i wygladam beznadziejnie. co robic?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie glukozę i insulinę rano na czczo i oznaczyć współczynnik HOMA-IR. Jeśli będzie za wysoki należy wdrożyć leczenie, które pomoże Pani zredukować wagę. Z uwagi na objawy o których Pani pisze proponowałbym również oznaczenie przeciwciał antyTPO i aTG. TSH jak na Pani wiek jest nieco za wysokie, średnie TSH w tym wieku wynosi ok. 1,5. Po wykonaniu wyników badań proszę skontaktować się z endokrynologiem, który zaleci Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz