Badania różyczki i toksoplazmozy w 12 tygodniu ciąży

WITAM!!! odebrałam wyniki badań. Jestem w 12 tygodniu ciązy. Wyczytałam z kartki, że Różyczka IgG 249,5 IU/ml co to oznacza? A Toksoplazmoza IgG wyszła 0,1 IU/ml? Czy coś jest nie tak? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Bardzo proszę o pomoc, bo strasznie się denerwuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wyniki mogą sugerować brak kontaktu z pierwotniakiem powodującym toksoplazmozę oraz prawidłową odporność na różyczkę (być może poszczepienną, jeżeli była Pani szczepiona). Wyniki nie budzą większego niepokoju niemniej wymagają konsultacji z lekarzem prowadzącym.