Badania tarczycy po poronieniu

Witam. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników badań tarczycy: TSH - 2,56 ulU/ml, norma: 0,27-4,2; FT3 - 4,96 pmol/l, norma: 3,1-6,8; FT4 - 1,32 ng/dl, norma: 0,93-1,7; ATPO- 37,1 U/ml, norma: 0,0-34,0. Czy powinnam się zgłosić do endokrynologa, bo jestem po poronieniu i przez 3 lata nie mogłam zajść w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Na podstawie podanych badań można wykluczyć u Pani zaburzenia hormonalne tarczycy (poziom wolnych hormonów oraz TSH mieści się w granicach normy). Przeciwciała przeciwko preoksydazie (aTPO) są markerem choroby Hashimoto (limfocytarnego zapalenia tarczycy). Jednak ich umiarkowany wzrost nie jest charakterystyczny dla tego schorzenia. Dla dopełnienia diagnostyki wskazane byłoby wykonanie badania USG gruczołu tarczowego.