Badania TSH a leczenie niedoczynności

Czy w następującym przypadku przerwać leczenie niedoczynnosci i nastąpiło wyleczenie? wynik tsh przed leczeniem wynosił powyżej normy, a po trzech miesiącach zażywania euthyroxu tsh wynosi 2,91 na 4,2

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez kontroli u endokrynologa nie powinna Pani przerywać leczenia, po odstawieniu leków tsh znów może wzrosnąć, z resztą wynik w Pani przypadku (u kobiet w wieku prokreacyjnym) powinien być jeszcze troszkę niższy, poniżej 2,5.
Pozdrawiam