Przy jakim poziomie TSH planować ciążę?

Witam. Wyczytałam gdzieś, że najlepiej starać się o dziecko przy TSH 1-2, czy to prawda? Co jeśli mam wyższe, a nadal prawidłowe? Moje TSH aktualnie wynosi 2,81 czy mam mniejsze szanse na zajście w ciążę, a może nie mam ich wcale? Co powinnam zrobić? Co jeśli TSH wzrośnie jeszcze bardziej, a nadal będzie prawidłowe? Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, obecnie jest zalecane żeby TSH w trakcie planowania i w czasie ciąży było niższe niż 2,5. Prosze sie udać do endokrynologa po poradę. Pozdrawiam