Czy mogę zajść w ciążę przy takim wyniku TSH?

Czy mogę zajść w ciążę przy wyniku TSH 2,65 i FT4 17,27; p/c.p.receptorom TSH 1,07. Biorę eutyrox 25 i tyrozol 2,5. Leczę niedoczynność tarczycy od czerwca 2016, wyniki co prawda niby są w normie ale nie mam miesiączki. Długo nie miałam przez chorobę (prawie pół roku), pojawiła się w grudniu 2016 i teraz znowu nic. Czy owulacja jest możliwa pomimo braku miesiączki i czy aby leki na tarczycę nie zaszkodziłyby dziecko jeśli udałoby się zajść w ciażę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie tsh powinno być jeszcze niższe, poniżej 2,5 w przypadku starań o ciążę. Sugeruję kontrolę u endokrynologa, może zwiększenie dawki euthyroxu albo odstawienie tyrozolu. Ciąża jest możliwa mimo braku miesiączki, jeśli tsh jest wyrownane, w razie ciąży, dziś ko powinno rozwijajac się prawidłowo.
Pozdrawiam