Badania TSH i przeciwciał u 48-letniej kobiety

Witam. Proszę o interpretację wyników TSH 3 2,600 (0,27-4,20) TSH 2,76 (0,27-4,2) ST 4 1,05 (0,932-1,71) P-ciała p/tyreglobulinie 396,9 norma 115 P-ciała p/peroksydazie tarczycowej 323,3 norma 34,0 Pozdrawiam i czekam na odpowiedż

Dzień dobry,

Ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy w stanie eutyreozy, czyli wyrównania hormonalnego. Tarczyca jeszcze sobie radzi, ale proszę co jakiś czas kontrolować TSH, bo być może za jakiś czas będzie niezbędna wizyta u endokrynologa. Proszę dobrze się odżywiać, wysypiać i wyeliminować stres na ile to oczywiście możliwe. Na razie nie wymaga Pani leczenia. Proszę za min. 3 mies. oznaczyć kontrolnie TSH i jeśli będzie nieprawidłowe udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz