Badania TSH wykonane w 6. dniu cyklu

Prosze o interpretacje wynikow badan mam 23 lata badania wykonane w 6 dniu cyklu TSH 2.590 mU/l 0.25-5 Eutyreoza do 0.15 Nadczynnosc od 7 Niedoczynnosc Prolaktyna - 35.29 (+) ng/ml min. 5 max 35 z gory dziekuje

Witam,

TSH jest prawidłowe, choć w Pani wieku mogłoby być nieco niższe. Jeśli planuje Pani ciażę, to zaleca się, aby stężenie TSH było poniżej 2,5 - należałoby wówczas włączyć w leczeniu niewielką dawkę lewotyroksyny. Prolaktyna jest nieco podwyższona. Proszę powtórzyć wynik, jeśli będzie nadal odbiegał od normy, to warto wykonać test z metoclopramidem, ale o zasadności testu powinien zadecydować endokrynolog po uprzednim zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz