Badania w kierunku choroby trzustki

Czy lepiej wykonać rm brzucha (tj.wątroba,trzustka.nerki) w kierunku choroby trzustki?tk brzucha z kontrastem miałam 2lata temu,wiem że to dość niebezpieczne badanie jest.czy rm pokaże z tą samą dokładnościa co tk wszystkie nieprawidłowości?rm chce prywatnie bo szybko.mają 1,5tesli.proszę o poradę?rodzinne obciążenie rakiem trzustki. mam też masę gastrycznych dolegliwości trwających dość długo z nasileniem od kilku miesięcy.dotychczas wyniki obrazowe i markery są w normie,usg wczoraj tez ok.

Diagnozowanie zmian w trzustce jest niezmiernie trudne i nigdy nie wiadomo , która metoda będzie u danego pacjenta bardziej skuteczna. Proszę być pod opieką dobrego gastrologa lub onkologa - ustalą terminy kolejnych wizyt i harmonogram oraz rodzaj badań diagnostycznych , zż