Badanie cholesterolu a wskazania do stosowania statyn

Pytanie do lekarzy Kardiologów.Mam 21 lat,zrobiłem sobie badanie cholesterolu-wynik 240 "złego cholesterolu" według większości lekarzy powinienem zacząć brać już statyny,zagłębiłem się w ten temat i według mojej wiedzy nie było żadnych badań mówiących o tym ,że przekroczenie granicy 200 wiąże się z koniecznością obniżania cholesterolu, kiedy zapytałem lekarza na podstawię jakich badań chce mi przepisać statyny właściwie nie umiał odpowiedzieć,jak to z tym jest? Mam nadzieję na większą dyskusje.

Witam.
Tutaj sobie nie podyskutujesz.
Proponuję abyś zapoznał się z wytycznymi różnych towarzystw zajmujących się tą problematyką (kardiologicznych, neurologicznych, hipertensjologicznych, metabolicznych, diabetologicznych, internistycznych, nefrologicznych, polskich, europejskich, brytyjskich, amerykańskich itp. przeanalizował bazy danych np. cochrane collaboration, publikacje z ostatnich lat.
Miłej lektury.