Badanie crp a antybiotyk

Witam! Czy wynik badania CRP 0,8 (norma 0,5) może wskazywać na anginę i koniecznośc podania antybiotyku? U dwuletniego chłopca pojawiła się gorączka - 38,7 st.. Po podaniu dawki leku przeciwzapalnego spadła i już nie wzrosła. Po 22 godzinach nadal cisza. Lekarz badając, nie stwierdził nalotów, ale że zasugerowałam mu anginę, ponieważ kilka dni wcześniej zauważyłam rozpulchnione, czerewone gardło z nielicznymi białymi kropkami, przepisał antybiotyk. Teraz nie wiem, czy rozpocząć kurację antybiotykiem, czy nie. Czy inne objawy poza nalotem, dla mnie niewidoczne, moga jednak wskazywać na anginę i stąd ten antybiotyk? Proszę o poradę, bo może wprowadziłam lekarza w błąd i ten atybiotyk bardziej zaszkodzi niż pomoże?
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

crp przy infekcji bakteryjnej byłoby znacznie podwyższone, a nie na poziomie 0,8, zatem mało prawdopodobnym jest, aby Pani dziecko chorowało na anginę. Należy jednak brać pod uwagę wiek dziecka i z tego też względu lekarz przepisał antybiotyk.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty