Badanie CRP i RF przy bólach dłoni

Moja córka z powodu bólu dłoni trafiła pod opiekę reumatologa. Po wykonaniu badań CRP i RF, które okazały się ujemne wykonała badania ANA 1 i ANA 2, które wyszły dodatnie. Dostała więc skierowanie do immunologa, a ten zlecił wykonanie ANA 3. Czekamy teraz na wizytę, ale ja bardzo się denerwuję, bo w wyniku tego badania wskaźnik DFS70 wyszedł dodatni na 3 plusy. Wszystkie inne były ujemne. Nie mogę znaleźć w Internecie na ten temat. proszę mi powiedzieć co to za wskaźnik, co można się spodziewać

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystkie wyniki należy interpretować z objawami klinicznymi. Należy także pamiętać iż u 20% ludności może występować dodatnie wyniki co wcale nie wiąże się z chorobą. Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa.