Ból dłoni, łokci, kolan i stóp a wyniki ANA 1 i ANA 2

Dzień dobry, od 3 tygodni odczuwam bóle dłoni, łokci, kolan, stóp. Dziś odebrałam wyniki i ANA1 i ANA 2 wyszły mi dodatnie. Dodam jeszcze że ANA 2 mam w mianie 1 :640. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Samo podwyższenie ilości przeciwciał nie świadczy jeszcze o istnieniu konkretnej jednostki chorobowej. Przeciwciała tego typu mogą być podwyższone również u całkiem zdrowych osób. wskazana jest wizyta u reumatologa który skonfrontuje wynik laboratoryjne z badaniem klinicznym.