Badanie echo serca i wypadanie płatka

Witam jestem kobieta i mam 27 lat. Podczas badania Echo serca wykazano mi : Wypadanie płatka tylnego zastawki mitralnej z niedomykalnością I/II. Niedomykalnośc trójdzielna I/II. Moje pytanie brzmi : czy taka wada wymaga leczenia czy tylko obserwacji ?czy to coś powżnego? dodam ze mam czasami kołatania i bóle serca, ale cierpię też na nerwicę lękowa. Czy z ta wadą mozna uprawiać sport?codziennie jeżdze na rowerze i nie wiem czy to wskazane. pozdrawiam

Dzień dobry,

powinna być Pani bezsprzecznie pod dalszą opieką kardiologa i czy może Pani uprawiać sport oraz w jakiej formie, to właśnie lekarz kardiolog powinien się wypowiedzieć, ale jeśli cierpi Pani także na nerwicę lękową, to powinien tutaj również w leczeniu uczestniczyć psycholog. Zachęcam do wizyty u psychologa, ponieważ wzrost leku i napięcia wpływa bezpośrednio na działanie układu kardiologicznego i w Pani przypadku współpraca tych dwóch specjalistów może być dla Pani o wiele korzystniejsza, niż ich niezależne oddziaływania.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl