Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie ECHO serca płodu a choroby u dziecka

w 13 tygodniu ciazy mialam robione badania prenatalne, wszystko jest dobrze, z badan krwi wyszlo ze przeziernosc karkowa wynosi-2,4 mm,i miesci sie w normie, a mimo to zlecono mi echo serca plodu- czy to oznacza ze moje dziecko ma wade serca lub inna chorobe . kazano mi oznaczyc AFP. mam 35 lat
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli ma Pani 35 lat to jest Pani w grupie ryzyka. Dlatego ma Pani robione więcej badań w związku z ryzykiem wystąpienia zespołu Downa u dziecka. Może lekarz podczas USG uwidocznił coś niepokojącego w badaniu serca i musi to być zweryfikowane przez ECHO. Jeśli lekarz nic nie mówił to znaczy, że nie ma sensu martwić się na zapas. Proszę poczekać na wyniki badań.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy