Badanie echokardiograficzne dwumiesięcznego dziecko

Bardzo proszę o interpretację wyników dwumiesięcznej córki. Badanie echokardiograficzne: szerokie połączenie między przedsionkami o podstawie 9 mm, pokryte wiotką zastawką drożnego otworu owalnego uginającą się w stronę przedsionka prawego, z przeciekiem lewo-prawym w dwóch miejscach o średnicy 5 i 2,5mm. Prawa komora= 12 mm, lewa komora= 16mm. Lewy przedsionek 18mm, Aorta 12mm. Grubość ścian prawidłowa. EF= 77%. W świetle lewej komory struny rzekome.

Witam. Otwór owalny zazwyczaj zamyka się do 1 roku życia. Jeśli tak się nie stanie, lewo prawy-przeciek w jamach serca może doprowadzić do przeciążenia krążenia płucnego. Dziecko powinno pozostać pod kontrolą kardiologa dziecięcego.