Badanie echokardiograficznego 4,5-miesięcznego dziecka

Witam. Bardzo proszę o informacje w sprawie badania echokardiograficznego mojej córki. Po urodzeniu stwierdzono PFo o ok.2-3 mm z L-P przeciekiem. Niestety w dniu dzisiejszym (mała na 4,5 miesiąca) nadal występuje niewielki L-P przeciek na poziomie FO. Czy jest się czym martwić? Zalecono kontrolę za 6-8 miesięcy. Poza tym nie stwierdzono wady strukturalnej serca, kurczliwość w normie. Proszę również o informacje co oznacza TV 0,6 IT I st. w Dopplerze (m/s). Bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany wymagają okresowej kontroli. Proszę udać się na kontrolne badanie w umówionym terminie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.