Wynik UKG serca u wcześniaka

Urodziłam wcześniaka. UKG serca; Widoczne 2 naczynia wieńcowe odchodzące od zastawki aorty. Ślad PDA widoczny okresowo, W środkowej części IAS l-p przeciek z tętniakowatym uwypukleniem na prawo (śr 2 mm). MI (+).FoA.Ślad PDA. Obserwacja MV. Proszę o wyjaśnienie. Czy to jest coś poważnego i jakie jest rokowanie? Czy potrzebne jakies zabiegi,operacje?

Witam! Opis badania echo wskazuje na istnienie 2 przecieków w sercu - na poziomie niedomkniętego przewodu tętniczego (PDA) oraz przegrody międzyprzedsionkowej (IAS). Są to dość częste wady serca pojawiające się u wcześniaków, nie zawsze wymagają interwencji chirurgicznej. Opisane przecieki mają tendencję do samoistnego zamykania się, nie jest to jednak regułą. Dziecko powinno pozostać pod stałą opieką kardiologa.