Prośba o interpretację wyników ultrasonokardiografii serca wcześniaka

Witam! Urodziłam wcześniaka i w UKG serca napisano; Widoczne 2 naczynia wieńcowe odchodzące od zastawki aorty. Ślad PDA widoczny okresowo. W środkowej części IAS l-p przeciek z tętniakowatym uwypukleniem na prawo (śr 2mm). MI (+). FoA. Ślad PDA. Obserwacja MV. Proszę o wyjaśnienie bo kontrola dopiero mza 3 miesiące a ja nic z tego nie wiem. Czy to coś poważnego, czy wymaga to operacji czy jakis zabiegów. pozrawiam i czekam na odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji zalecania jest okresowa kontrola. Proszę udać się na wizytę do kardiologa w umówionym terminie.