Czy ta wada serca jest niebezpieczna?

Witam, kilka lat temu miałam robione echo serca, wszystko wyszło w porządku poza jedną rzeczą, która mnie zaniepokoiła - wiotka, balotująca przegroda międzyprzedsionkowa- czy to wada serca, czy jest ona niebezpieczna? Dodam, ze nie wyktryto zadnych przecieków. Pozdrawiam, Kasia

Wiotka przegroda wymaga kontroli echokardiograficznej - może ona maskować ubytek otworu owalnego.Zakładam, że badanie wykonywano w spoczynku. Pogłębienie diagnostyki o tzw. próbę obciążeniową może ujawnić przeciek. Brak przecieku to dobra wiadomość, ponieważ nie dochodzi do patologicznego przeciążenia prawego przeciążenia.

Jeżeli badanie było wykonane kilka lat temu to sugeruję powtórzenie go w najbliższym czasie.