Powiększona lewa komora i tętniakowate uwypuklenie przegrody międzyprzedsionkowej w wyniku echokardiografii u 37-latki

Witam Proszę o interpretację wyniku badania echa serca:nieco powiększona lewa komora z prawidłową frakcją wyrzutową. Tętniakowate uwypuklenie przegrody międzyprzedsionkowej bez widocznego przecieku międzyprzedsionkowego. Prawa komora i przedsionek niepowiększone. Płatki zastawki mitralnej nieco pogrubiałe, dyskretnie wpuklające się do lewego przedsionka o prawidłowej echogeniczności. Mała fala zwrotna. Pozostałe wyniki w normie. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku istotną nieprawidłowość stanowi powiększenie lewej komory oraz tętniakowate uwypuklenie przegrody międzyprzedsionkowej. Niestety w opisie nie ma informacji czy choruje Pani/Pan na nadciśnienie, czy w przeszłości przebył/a Pani/Pan zawał, jakie leki Pani/Pan stosuje, itd. W celu uzyskania szczegółowej interpretacji proszę skonsultować się ze specjalistą kardiologiem, który zestawi wynik badania ze stanem Pani/Pana zdrowia.