Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieco powiększona lewa komora i lewy przedsionek o frakcji 55%, o zmniejszonej globalnej kurczliwości odcinkowej mięśnia lewej komory

Proszę o interpretację badania echokardiograficznego kobiety 66lat, czy to bardzo niebezpieczne? Nieco powiększona lewa komora i lewy przedsionek o frakcji 55%, o zmniejszonej globalnej kurczliwości odcinkowej mięśnia lewej komory.Pogrubienie mięśnia lewej komory szczególnie górnej części przegrody międzykomorowej.Prawa komora i prawy przedsionek nieco powiększone. Miażdżyca aorty i pierścienia mitralnego. TPM. Płynu w worku osierdziowym nie stwierdza się. Szybka akcja serca. Dziękuję :)
KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu

Na czym polega badanie EKG?

Badanie EKG to inaczej elktrokardiogram. Jest to badanie serca. Czy wiesz na czym ono polega? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat. O EKG mówi kardiolog - dr Piotr Gryglas.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi powiększenie lewej i prawej połowy serca, miażdżyca aorty, uszkodzenie pierścienia zastawki mitralnej oraz tętniak przegrody międzykomorowej. Ze względu na te nieprawidłowości sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy