Badanie glukozy w 28. tygodniu a cukrzyca ciążowa

witam,Jestem 28 tygodniu ciąży i po badaniu glukozy 75g:Glukoza na czczo 87 mg/dlglukoza po1 godzinie 167 mg/dlglukoza po 2 godzinach 133 mg/dl Proszę o interpretacje wyników czy mam już cukrzycę ciążową czy wyniki są prawidłowe ?Ponieważ lekarz zleci mi dietę taką jak dla kobiet które mają cukrzyce ciążową?

Szanowna Pani!

Nie ma Pani cukrzycy ciężarnych, niemniej jednak wyniki 1 godzinę i 2 godziny po obciązeniu 75 g glukowy są w górnej granicy normy i zapewne stąd Pani ginekolog uznał, że powinna Pani stosować dietę cukrzycową.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka