Badanie glukozy w 29. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 29 tyg. ciąży,odebrałam wyniki badań glukozy ,na czczo 52mg/ul. a po wypiciu 50g. po 1 godz wynik 160 mg. Czy to cukrzyca?

Szanowna Pani.

Poziom glukozy na czczo jest nieco poniżej normy ( N 60-100mg/dl). Natomiast po 1godz. od wypicia 50g glukozy jej stężenie we krwi nie powinno przekraczać 140 mg/dl.  W Pani przypadku wynik jest więc nieprawidłowy. Jest to wskazaniem do wykonania kolejnego testu, tzw. doustnego testu tolerancji glukozy OGTT. Polega on na oznaczeniu poziomu glikemii na czczo oraz po 2 godz. od wypicia 75g glukozy ( nie powinien przekraczać 140mg/dl)

Pozdrawiam serdecznie.