Badanie hormonów

Witam. Mam 44 lata. Od sierpnia nie mam miesiączki. Chciałabym prosić o interpretację wyników badań: estradiol 17-beta/e2/ - wynik <20.0 pg/ml, prosgesteron/pgr/ - wynik <0,20 ng/ml. Z góry dziękuję za odpowiedź.

44 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Stężenia obu hormonów są obniżone. Jeśli dotąd miesiączkowała Pani regularnie, nie miała zaburzeń hormonalnych, może to być oznaka wczesnej menopauzy. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli Pani mama i/lub babcia również w podobnym wieku przestały miesiączkować. Żeby jednak postawić diagnozę, potrzeba bardziej szczegółowego wywiadu, badania ginekologicznego i dalszych badań, m.in. FSH oraz hormonów tarczycy. Zatem niezbędna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty