Badanie krwi a diagnoza białaczki i chemioterapia

Dzień dobry.Proszę mi napisać czy po pierwszym badaniu morfologii podaje się chemię na (stwierdzoną białaczkę szpikową),czy to tylko te badanie się robi aby ją stwierdzić?Będę wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiam Krystyna

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
przed rozpoczęciem chemioterapii ważne jest też określenie typu białaczki, gdyż stosowane obecnie leki są dużo bardziej skuteczne, ale też dużo bardziej wybiórcze. Jest mało prawdopodobne, aby rozpoczęcie leczenia miało miejsce wyłącznie na podstawie wyniku morfologii krwi.