Badanie krzepliwości krwi

Witam. Zrobiłam sobie badanie na krzepliwość krwi (biorę pigułki antykoncepcyjne) i wyszły mi takie wyniki: APTT 29 (norma 26-43), INR 0,85 (norma 0,90-1,30), flaga L wskaźnik protombiny 117 (80-120%). Czy mogę prosić o interpretację? Do lekarza idę dopiero za kilka dni, chciałabym wiedzieć, czy mogę nadal bez problemu brać tabletki. PS Próba wątrobowa wyszła całkowicie w normie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety, w rutynowych badaniach nie da się stwierdzić, czy istnieje u danej pacjentki wyższe ryzyko wystąpienia incydentów zakrzepowo-zatorowych związanych z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Jeśli ma Pani mniej niż 30 lat, nie pali papierosów i nie ma innych czynników ryzyka wystąpienia zakrzepów i zatorów (lekarz ginekolog powinien o nie zapytać przed wystawieniem pierwszej recepty na tabletki), to może Pani dalej stosować antykoncepcję hormonalną.