Badanie moczu

Witam serdecznie, mam wielką prośbę o pomoc w interpretacjii wyników badania moczu. Nie wymieniam tych rzeczy, które były w normie, tylko te wychylające się ponad, normę podaję w nawiasie, a więc: ketony 15 (0), nabłonki plaskie 41 (maks. 28), pasma śluzu 106 (maks. 75), flora bakteryjna 65 (60), szczawiany wapnia 7 (3), weryfikacja mikroskopowa - nabłonki płaskie liczne, leukocyty 6-10, pasma śluzu bardzo liczne, flora bakteryjna liczne, szczawiany wapnia nieliczne. Z góry dziękuję za interpretację.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badania moczu sugerować mogą zakażenie bakteryjne układu moczowego.

W prawidłowym moczu nie powinny być wykrywalne związki ketonowe - ich obecność wskazywać może na kwasicę ketonową/ketozę, co najczęściej ma miejsce w cukrzycy, choć nie tylko. Obecność szczwianów wapnia sugeruje ryzyko powstania złogów w układzie moczowym.

Pozdrawiam