Badanie morfologii interpretacja (coś nie tak?)

Witam, jestem kobietą mam 22 lata, nie przyjmuje żadnych leków Od dłuższego czasu czuję się osłabiona, mam zawroty głowy, robi mi się czasami słabo, ogólnie nie mam na nic siły. Ciągle jestem zmęczona, a ciśnienie mam zazwyczaj ok 100/60 80/50 (w ciąży nie jestem, dziecko urodziłam 2 lata temu). Zrobiłam podstawowe badania morfologii -* trochę mnie zaniepokoiły. Niestety lekarza mam dopiero za 3 tygodnie. Leukocyty 3,9 erytrocyty 4,78 hemoglobina 11,3 hematok*ryt % 36,8 MCV 77,0 MCH 23,6 MCHC 30,7 płytki krwi 226 anizocytoza erytrocytów 16,4 LYM % 39,1 MXD % 11,8 NEU % 49,1 LYMPH # 1,5 MXD # 0,5 NEUT # 1,9 RDW-SD 40,3 GLUKOZA 79 ŻELAZO 49,30. Proszę o jakieś wyjaśnienie.

Redakcja abcZdrowie

Witam

Przedstawione wyniki badań wskazują na niedokrwistość.
Proszę udać się do lekarza, który przepisze Pani odpowiednie leki i z pewnością wszystko wróci do normy.
Proszę zadbać o zwieszenie w Pani diecie ilości czerwonego mięsa, podroby,  warzyw- pomidorów, brokułów, a także  orzechów, czy gorzkiej czekolady.

Pozdrawiam