Badanie MR głowy i cztery ogniska hiperintensywne
Witam. Badanie MR głowy wskazuje cztery niewielkie ogniska T-2 hiperintensywne położone w istocie białej lewej półkuli mózgu, w tym trzy nieulegające wytłumieniu w sekwencji FLAIR. Obraz MR odpowiada najpewniej poszerzonym okołonaczyniowym o nietypowym sygnale. W lewej kości ciemieniowej znajduje się ognisko hiperintensywne średnicy 0,9 cm. przemawiająca za naczyniakiem jamistym kości. Co to oznacza? Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Na podstawie samego wyniku nie można postawić diagnozy. Proszę udać się do neurologa celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.