Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa u 59-latki

Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencjach SE iFSE w Obrazach T1 T2 zależnych oraz w sekwencjach FE, obrazach T2* W badaniu MR stwierdza się: na poziomie C3-4 i C4-5 i C5-6 centralne przepukliny krążków międzykręgowych zwężających krytycznie kanał kręgowy i uciskając rdzeń kręgowy. Wymiar a-p kanału w odcinku C3-6 =10 mm. Towarzyszące osteofity tylnokrawędziowe na poziomie C3-6 zwężją dodatkowo otwory boczne. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

Lek. Katarzyna Szymczak

W badaniu opisano zmiany w kręgosłupie szyjnym - przepukliny, które uciskają na rdzen kręgowy i mogą powodować u Pani bóle karku, głowy, szyi, kończyn górnych. W Pani przypadku sugerowałabym skonsultować wynik z neurochirugiem/neurolgiem celem ustalenia zasad leczenia leczenia (zachowawcze/operacyjne, zabiegi rehabilitacyjne).
Pozdrawiam