Badanie MRI a wykrycie zmian odpowiadającym SM

Witam serdecznie,czy badanie mri jest czule w wykrywaniu zmian odpowiadajacym sm w glowie?Tzn.jesli mam w opisie stwierdzenie,ze sa to zmiany naczyniopochodne,nie ulegajace wzmocnieniu o nietypowym dla sm wygladzie i lokalizacji to moge byc pewny i nie poszerzac diagnostyki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! MRI rzeczywiście jest bardzo czułym badaniem do diagnostyki SM. Proszę jednak pamiętać, że oprócz badań obrazowych niezwykle istotne są przede wszystkim dane kliniczne. O tym czy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka powinien zatem zdecydować specjalista neurolog, który prowadzi Pana diagnostykę/leczenie.