Badanie na boreliozę u 42-latki

WITAM MAM 42 LATA.MIAŁEM ZROBIONE BADANIA NA BOLERIOZĘ.WYNIK.BOLERIOZA IGM [ ]14,0 BBU/ML GDZIE <=9[UJEMNY]>9I<11 [WĄTPLIWY\]>=11[DODATNI] BOLERIOZA IGG [ ]59 BBU/ML CO TO OZNACZA?

Witam.

Przeciwciała w klasie IgM są dodatnie.
W przypadku przeciwciał IgG nie podaje Pan norm obowiązujących dla danego laboratorium, więc nie można odnieść się do tej części wyniku.

W przypadku dodatniego lub wątpliwego wyniku przeciwciał oznaczanych za pomocą metody ELISA bądź podobnej należy wykonać test potwierdzający (Western Blot).